“Pelėdų loftai“ – tai unikalus loftų projektas nuostabioje Kauno Žaliakalnio vietoje, ant Pelėdų kalno.

Tai 1969 metais ant Pelėdų kalno pastatyto gamybinio pastato konversija į kūrybines dirbtuves – loftus. Šis pastatas buvo naudojamas valstybinio taikomosios dailės susivienijimo „Praktika“ veiklai medžio apdirbimo ir tekstilės srityse.

Pastatas yra prikeltas naujam gyvenimui, jis integruotas į nuostabią jį supančią aplinką, kurioje susiklosčius istorinėms aplinkybėms jis buvo pastatytas. Į pagalbą buvo pasikviesti pripažinti paveldo specialistai ir architektai, kurie atsižvelgdami į Kultūros paveldo departamento specialistų pasiūlymus ir reikalavimus suprojektavo šio pastato konversiją į “Pelėdų loftus“.

“Pelėdų loftuose“ įrengti 34 – 130 kv. m dydžio kūrybinės dirbtuvės – loftai (negyvenamosios paskirties). Juose meniškos sielos, mėgstantys ramybę ir gamtą, šiuolaikiški ir kūrybingi žmonės galės kurti savo ateitį. Čia galima susilieti su gamta, pajausti istorijos tėkmę, pajausti kūrėjų dvasią. Tai išskirtinė vieta ir išskirtinė galimybė tapti unikalios aplinkos dalimi.

Apie Pelėdų kalną
Pelėdų kalnas – tai viena jaukiausių ir romantiškiausių vietų Kaune. Vaikščiojant po Pelėdų kalną, stebina ramybė, nors čia pat, Senamiestis ir Laivės alėja, šimtus metų čia skaičiuoja ąžuolai, atsiveria nuostabūs Laikinosios sostinės vaizdai. Teritoriją supa tvora, kurią puošia skulptoriaus Vinco Grybo sukurtos pelėdų skulptūros. Čia pat dailininko Zikaro namas, meno mokykla, čia netgi buvo surengta pirmoji M. K. Čiurlionio dailės paroda.
Ši teritorija – tai nedalomas kultūrinis paminklas, kurį per daugybę metų pavyko išsaugoti. Vladimiro Dubeneckio sukurtas J. Vienožinskio menų fakulteto pastatų kompleksas 2001 metais įtrauktas į Nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą.

Loading